Karolina, Aneta i Sabina podczas formacji przygotowującej do wyjazdu na misje

Formacja 2023 – podsumowanie

Wraz z końcem sierpnia zakończył się letni okres formacji dla osób, które wiosną br. wyraziły chęć wyjazdu na wolontariat misyjny z Domami Serca.

Formacja Domów Serca, przygotowująca do wyjazdu na misje odbywa się każdego roku dwukrotnie – zimą oraz latem. W formacji zimowej udział wzięła Marcelina ze Szczyrku i Ola z Poznania. Obie w kwietniu 2023 r. wyruszyły na wolontariat – Marcelina na włoską wyspę Procidę a Ola do Urugwaju, aby przez 14 miesięcy posługiwać wśród tych, którzy najbardziej potrzebują ich obecności.

Po zakończeniu cyklu zimowego, wiosną 2023 r. Domy Serca zorganizowały kolejne spotkania informacyjne. Spośród zainteresowanych, na wyjazd zdecydowały się trzy kolejne wolontariuszki – Sabina, ze Śląska, Karolina z Zakopanego i Aneta z Poznania.

Później spotykaliśmy się weekendowo na spotkaniach formacyjnych co dało nam możliwość zbudowania relacji i zagłębienia w charyzmat współczucia i pocieszenia – czyli idei Domów Serca.

Formację zakończył dwutygodniowy wyjazd formacyjny. To czas bezpośredniego i intensywnego przygotowania do życia na misji. Codzienne modlitwy, msza święta, nauka języka kraju, do którego zostało się posłanym, życie we wspólnocie, pomoc w przygotowywaniu posiłków, wspólne gry i odpoczynek.

Obecnie Sabina wyjechała już na misję do Włoch, z kolei Karolina do Peru i Aneta do Chile – wylecą w grudniu tego roku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wyjechać na wolontariat misyjny – zajrzyj tutaj: https://domyserca.pl/zostan-wolontariuszem/.

Możliwość komentowania została wyłączona.