unnamed

Sabina w czasie pożegnania z niñą Juaną, El Salvador, Salwador

Obecność wśród cierpiących

Placówki partnerskie znajdują się w miejscach wielkiego cierpienia: slumsach, biednych dzielnicach, miejscach ogromnej samotności.

Wolontariusze prowadzą prosty styl życia, mieszkając wśród najbardziej opuszczonych. Chcą przede wszystkim zagłębić się w życie dzielnicy, nauczyć się żyć jak jej mieszkańcy, z nimi i pośród nich. Ich dom i ich obecność stają się schronieniem dla wielu. Niosą pomoc przyjmując spragnione zabawy dziecko, nastolatka poszukującego sensu czy dorosłego zmęczonego problemami. Odwiedzają szpitale, więzienia, domy dziecka...

Przyjaźń

Poprzez swoją bezinteresowną przyjaźń i pomoc wolontariusze chcą przypominać wszystkim, którzy zostali skreśleni przez społeczeństwo, o ich wartości. To rodząca się między woluntariuszami a potrzebującymi relacja pozwala nieść pocieszenie i współczucie do każdego domu, do każdego człowieka... 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Flor podczas odwiedzin u señory Vilmy, Barrios Altos, Peru

P1040241

Maciej w czasie zabawy z Dylanem, Isla Trinitaria, Ekwador

Świadectwo

W dzielnicach biedy wolontariusze Domów Serca nauczyli się patrzeć na rzeczywistość w nowy sposób. Nauczyli się spojrzenia, które w centrum wszystkiego stawia człowieka.

Domy Serca pragną pokazać i podzielić się tym doświadczeniem, które nadaje sens wszelkim działaniom społecznym, ekonomicznym, artystycznym i politycznym. O swoich odkryciach chcą opowiadać w szkołach, miejscach kultury, korporacjach i wspólnotach.