Włochy

Włochy

Włochy, czyli państwo będące potomkiem dawnego Cesarstwa Rzymskiego. Kolebka cywilizacji europejskiej, dawna stolica artystów i mody, punkt centralny Kościoła Katolickiego przez wiele wieków. Doświadczony przez rozbicie na małe i niezależne republiki i księstwa (czego skutki odczuwa się do dnia dzisiejszego), a także dyktaturę Mussoliniego. Włochy cierpią na wciąż niezatarte różnice w rozwoju północy (bogatej) i południa (biednego) kraju. Dodając do tego obecny silny napływ imigrantów, na który Włochy nie były przygotowane, w kraju rodzą się silne napięcia i konflikty. 

Dom Serca św. Filipa Neri, Procida

Procida to najmniejsza z trzech wysp Zatoki Neapolitańskiej w Kampanii. Znajduje się zaledwie o godzinę drogi łodzią z Neapolu. Jest piękną wyspą i nie potrzeba wiele czasu, aby się w niej zakochać. Ubóstwo ekonomiczne jest tu niewielkie, jednak łatwo dostrzec tu wiele nieszczęść duchowych. Wielu cierpi tu z powodu samotności i braku znaczenia: osoby starsze żyją samotnie lub w towarzystwie kobiet z zagranicy, wynajętych do opieki nad nimi. Rodziny często są podzielone, młodzi się nudzą, pozostawieni sami sobie, a wielu z nich szuka schronienia w narkotykach.

Dom Serca im. Don Bosco, Afragola:

Dom Serca znajduje się w dawnej części starego miasta – Afragoli, zamieszkałej głównie przez ludność pochodzenia robotniczego, mocno dotkniętej przez kryzys ekonomiczny. Jest to jeden z regionów Włoch o najwyższej stopie bezrobocia. Od paru lat Afragola jest dzielnicą zamieszkałą przez wielu emigrantów z Afryki.

Add a Comment

Musisz być zalogowany w , aby dodać komentarz