Indie

Indie

Dom im. św. Matki Teresy; Dom im. Julesa Monchanina

Kraj, który w jednych budzi grozę, natomiast dla innych jest rajem na Ziemi. Indie są krajem sprzeczności, gdzie bogactwo przeplata się z ubóstwem, kolory z szarzyzną egzystencji, zapachy przypraw z zapachem śmieci na ulicach. I faktycznie jest tak, jak można przeczytać w każdym przewodniku – Indie można albo kochać albo nienawidzić. Nie można zostać obojętnym. Indie to wyzwanie dla obcokrajowca, a dla człowieka tam urodzonego, to miejsce codziennej walki o przetrwanie. Nasi przyjaciele borykają  się codziennie z problemem braku wody, gorącego klimatu, ubóstwa – zarówno materialnego jak i mentalnego. Bardzo często mierzą się z problemami samotnie, pozostawieni przez rodziny i przyjaciół ze względu na wiarę, kastę, czy przekonania.

Domy im. św. Matki Teresy i im. Julesa Monchanina są tym miejscem, gdzie mogą poczuć, że jest ktoś kto ich zauważa, kto dostrzega i docenia ich codzienną walkę. Jest to miejsce gdzie kasty tracą swe znaczenie i każdy jest traktowany z miłością.

Wioska Ogród Miłosierdzia

Wioska Ogród Miłosierdzia składa się z rozsianych na paru hektarach domków. Nie jest wioską w znaczeniu administracyjnym, tworzy jednak społeczność ludzi żyjących w określony sposób. Mieszkańcami wioski są zarówno wolontariusze, jak i osoby konsekrowane oraz Hindusi, dla których Ogród Miłosierdzia jest schronieniem i miejscem odpoczynku. Niektórzy trafiają do niego na parę dni, inni na kilka lat. Wszystko zależy od ich sytuacji życiowej, pragnień, ograniczeń i marzeń. Najważniejsze jednak, że wszyscy mieszkańcy tworzą wspólnotę, która każdemu z jej członków pozwala wzrastać oraz kochać i być kochanym.

Add a Comment

Musisz być zalogowany w , aby dodać komentarz