USA, Międzynarodowe Centrum Kultury Współczucia (ICCC)

Prezentacja kraju i dzielnicy:

Stany Zjednoczone - kraj potęga, czwarty największy kraj na świecie, trzeci największy kraj pod względem liczby mieszkańców. Miejsce, z którego wychodzą wszystkie trendy - technologiczne, polityczne, kulturowe czy ekonomiczne. Siedziba wszystkich najważniejszych koncernów, miejsce spotkań najważniejszych ludzi świata.

Miasteczko Woodbourne jest położone na południe od Catskill, dwie godziny drogi na północ od Nowego Jorku. Międzynarodowe Centrum Kultury Współczucia zostało założone właśnie w tym pięknym miasteczku z dala od miejskiego zgiełku. Miejsce to oferuje atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi, refleksji, odzyskaniu sił oraz kontemplacji. Główną misją Centrum jest krzewienie i rozprzestrzenianie kultury współczucia i litości we wszystkich dziedzinach życia ludzkiego.

 

Centrum Duchowosci

ICCC oferuje każdej przybywającej osobie klimat wyciszenia i samotności. Jest to miejsce idealne dla osób szukających odpoczynku i miejsca na rekolekcje. Na terenie Centrum położonym na wsi, z dala od miejskiego zgiełku Nowego Jorku, znajdują się pagórki, las klonowy, staw oraz niesamowite widoki roztaczające się ze wzniesień. Przez cały rok Centrum zaprasza osoby rożnych wyznań, które potrzebują odpoczynku, ciszy, zachwytu nad przyroda, włączając je w życie wspólnoty, którego rytm wyznacza modlitwa.

 

Centrum Kulturowe

Centrum gości również artystów oraz osoby nietuzinkowe. Członkowie wspólnot Domów Serc oraz wybrani prelegenci proponują seminaria, rekolekcje, sesje duchowości, wystawy sztuki oraz indywidualne pobyty w celu odnalezienia weny i inspiracji.

 

Centrum Formacji

ICCC jest także centrum formacji dla wolontariuszy amerykańskich, chcących wyjechać na misje z Domami Serca. Centrum proponuje przyszłym misjonarzom sesje formacyjne, rekolekcje oraz staż, przygotowujący do wyjzdu na misję. Członkowie stali wspólnoty mogą tutaj także uczestniczyć w sesjach formacyjnych wspomagających odnowę duchową i odpoczynek fizyczny przed podejmowaniem nowych misji.

 

"Chce Wam przedstawić ICCC, gdyż przybywam tutaj już trzeci raz i za każdym razem czuje się tutaj odświeżona w całym tego słowa znaczeniu. To proste: farma o powierzchni 50 ha. Właśnie ta prostota miejsca odsyła mnie do serca mojego człowieczeństwa. Każdy budynek na farmie jest pomalowany radosnymi kolorami (czerwony, żółty, niebieskie) i ozdobiony pięknymi dziełami sztuki. Każdy posiłek jest przyrządzany z miłością i uwagą, skupiającą się na najmniejszych szczegółach, a później spożywany we wspólnocie. Każda godzina jest ważna, wypełniona, spacerami, modlitwą czy czasem spędzonym w kuchni. Albo po prostu ofiarowana panującej wokół ciszy odnawiającej wewnętrzną harmonię. Ta oaza, położona niespełna 2 godziny drogi od Nowego Jorku, chce stać się dla każdego miejscem, oferującym chwile odpoczynku niezbędnego do odkrycia na nowo piękna człowieczeństwa. Wszyscy jesteście tutaj gorąco zaproszeni. Siostra Blondine i siostra Diana (Służebnice Obecności Bożej) czekają na was,  aby was ugościć. Myślę, że czasem podczas rekolekcji w ciszy, z dala od naszych codziennych obowiązków przychodzi ochota na ucieczkę od rzeczywistości. Znam dobrze tę pokusę, ale kiedy przybywam do ICCC, przypominam sobie, że gdziekolwiek bym nie była, Bóg wzywa mnie abym przylgnęła do mojej codzienności. To tutaj, w tym cudownym miejscu, gdzie zostałam przyjęta przez wspaniale osoby, jestem prowadzona przez pytania, które rodzą się głęboko w moim sercu".

Katie K., wolontariuszka amerykańska