Szwajcaria, Dom dla studentów im. Maurice Zundel

Prezentacja kraju i dzielnicy:

Genewa to miasto, gdzie z zewnątrz wszystko wydaje się być perfekcyjne, jednak i tu cierpienie schowane jest głęboko w ludzkim sercu. Samotność i poczucie brak wartości są bardzo powszechne w Genewie. Wiele osób tutaj utraciło poczucie sensu i nie może go odnaleźć ani w życiu prywatnym, ani w pracy.
Dzielnica Sécherons znajduje się na północ od miasta, pomiędzy popularną dzielnicą Paquis, dworcem kolejowym, parkiem położonym nad Jeziorem Genewskim i dzielnicą ONZ. Otoczenie jest więc bardzo ruchliwe i można tu znaleźć ludzi dosłownie z całego świata!
Dom Serca im. Maurice Zundel oferuje możliwość życia modlitwą i współczuciem dla studentów i osób zaczynających zawodową karierę. Dzielą oni swoje codzienne życie ze stałymi członkami Domów Serca. Dom Serca w Szwajcarii otworzył przestrzeń swojego domu dla biur ONZ. 
Oprócz pracy, życia wspólnotowegoi oraz obecności wśród przyjaciół i sąsiadów, misja Domów Serca im. Maurice Zundel obejmuje również szkolenie przyszłych wolontariuszy szwajcarskich, dzielenie się doświadczeniem z misji, szukanie  środków na działalność Fundacji oraz organizacji imprez kulturalnych.

 

Spotkania organizowane przez Dom Serca

- szkoła wspólnoty lub wieczorna adoracja  - na zmianę co drugi tydzień,
- „Maurice Zundel Group”: raz w miesiącu spotkanie z rozmową oparta 
na pismach i doświadczeniu tego wielkiego szwajcarskiego teologa,

- co miesiąc wieczór kulturalny: koktajl, teatr, koncert itp.,

- „Challenge Evenings”: comiesięczne spotkania z młodymi ludźmi z Wallis.