Francja, Klasztor św. Gabriela Possenti

Prezentacja miasta i dzielnicy:

Flassans-sur-Issole to mała prowansalska wioska w sercu Var, między Le Luc i Brignoles, 40 km na północny wschód od Tulonu. Tak jak cała Prowansja słynie z urokliwych terenów, małych kapliczek i zamków. Jest to środowisko wiejskie, gdzie zrywanie winorośli, jest jednym z ulubionych zajęć mieszkańców Flassanais. Wszyscy mieszkańcy mają tutaj także swój osobisty przepis na oliwki ogrodowe (w garnku lub w oleju) i wino pomarańczowe lub cytrynowe.

Społeczeństwo Flassans skłąda się z wielu osób starszych, gdyż wioska oferuje niewiele możliwości dla młodych ludzi, którzy wyjeżdżają na studia do innych miast.

 


Nowicjat Sług Obecności Boga:

Dom św. Gabriela Possenti jest zarówno domem Służebnic Opatrzności Bożej. Jest także miejscem dla nowicjuszek i stałych członków Serca Serca. Jest to miejsce idealne dla pogłębienia charyzmatu współczucia i rozeznanie własnego powołania. Spokój życia na wsi sprzyja bardziej kontemplacyjnemu życiu, pełnemu modlitwy, ciszy oraz formacji duchowej.
Siostry i stali członkowie uczestniczą w szkoleniach, a także w wydarzeniach (kolacje kulturowe, wakacje teologiczne itp.) organizowanych przez Domy Serca.  Organizują także spotkania z młodzieżą, aby świadczyć wśród niej o swoich doświadczeniach.

 


Apostolaty zewnętrzne:

- Dom starców w Flassans: członkowie wspólnoty odwiedzają mieszkańców wsi, a także osoby starsze z pobliskiego domu spokojnej starości,
- Szpital Sainte-Musse: jeden z członków społeczności pracuje jako kapelan w szpitalu,

 


Wydarzenia i spotkania organizowane przez społeczność:

- wspólnota bierze udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w Domu Hans Urs von Balthasar w sąsiedniej wiosce Pignans,
- raz w roku organizowany jest obóz dla nastoletnich dziewcząt.