Francja, Dom dla studentów Serca Adrienne von Speyr

Prezentacja kraju i dzielnicy:

Paryż - miasto artystów, słynnej bohemy, stolica malarzy i pisarzy. Było natchnieniem największym z twórców. To właśnie tu powstały Katedra Notre-Dame, Bazyilka Sacré-Cœur, Luwr, Wieża Eiffla czy słynny Łuk Triumfalny. Ale Paryż określany jest także mianem "miastem światła", gdzie często złoto pomników, publiczne ogrody i bogate kamienice chcą zapomnieć o szarości biedy, samotności i utraty sensu życia wielu osób.

Dom Adrienne von Speyr znajduje się na drugim piętrze budynku przy placu Clichy. Położony w samym sercu Paryża, dom ten jest miejscem łatwo dostępnym dla wielu: dawnych i przyszłych wolontariuszy, dla rodzin wolontariuszy i ich przyjaciół, wreszcie dla każdej osoby, chcącej odkryć charyzmat i poznać czym są Domy Serca. Dom Adrienne von Speyr jest miejscem życia, pracy oraz domem gościnnym dla studentek i młodych kobiet rozpoczynających karierę zawodową. Dzielą one tutaj życie wspólnotowe, modlitwę oraz uczestniczą w przyjmowaniu gości w domu. Biuro koordynujące działania domu jest otwarte w tygodniu. W domu są również regularnie organizowane wydarzenia kulturalne i spotkania, aby każdy znalazł tutaj miejsce odpoczynku dla duszy i ciała pośród gwaru paryskiego.

 

Apostolaty:

Wizyty w szpitalach oraz w rożnych wyspecjalizowanych domach pomocy.

 

Spotkania organizowane we wspólnocie:

szkoła wspólnoty - co dwa miesiące,

comiesięczne wydarzenie kulturowe w formie kulturowej kolacji lub konferencji,

Koło Edyty Stein: konferencje o dziełach filozofki i męczennicy niemieckiej,

brancze i przekąski,

wieczory świadectw wolontariuszy powracających z misji.

 

 

"Po powrocie z półtorarocznej misji z Indii powróciłem do pracy zawodowej w Paryżu. W tym okresie przejściowym, powrotu do codzienności, wizyty w domu Adrienne bardzo mi pomogły i pozwoliły doświadczyć tutaj tego samego ducha, który gościł w mojej dzielnicy w Madras. Propozycje kulturalne i duchowe pozwoliły mi odkryć to piękne miasto, pogłębiając moja wiarę i prowokując nieoczekiwane spotkania, piękne i bardzo radosne. W skrócie, przywiązanie, przyjaźń i prostota w samym sercu miasta świateł.

Jean-Samuel A. - dawny wolontariusz w Indiach