Szwajcaria

Szwajcaria, Dom Serca im. Maurice Zundel

Genewa to miasto, gdzie z zewnątrz wszystko wydaje się być perfekcyjne, jednak i tu cierpienie schowane jest głęboko w ludzkim sercu. Samotność i poczucie brak wartości są bardzo powszechne w Genewie. Wiele osób tutaj utraciło poczucie sensu i nie może go odnaleźć ani w życiu prywatnym, ani w pracy.

Dzielnica Sécherons znajduje się na północ od miasta, pomiędzy popularną dzielnicą Paquis, dworcem kolejowym, parkiem położonym nad Jeziorem Genewskim i dzielnicą ONZ. Otoczenie jest więc bardzo ruchliwe i można tu znaleźć ludzi dosłownie z całego świata!

Dom Serca im. Maurice Zundel oferuje możliwość życia modlitwą i współczuciem dla studentów i osób zaczynających zawodową karierę. Dzielą oni swoje codzienne życie ze stałymi członkami Domów Serca. Dom Serca w Szwajcarii otworzył przestrzeń swojego domu dla biur ONZ.  Oprócz pracy, życia wspólnotowego oraz obecności wśród przyjaciół i sąsiadów, misja Domów Serca w Szwajcarii obejmuje również szkolenie przyszłych wolontariuszy pochodzących z tamtego rejonu, dzielenie się doświadczeniem z misji, szukanie  środków na działalność Fundacji oraz organizację wydarzeń kulturalnych.

Możliwość komentowania została wyłączona.