Chile

Chile, Punto Corazón im. św. Alberta Hurtado

Chile to kraj, w którym znaleźć można wszystko. Na północy znajduje się Atakama – najbardziej suche miejsce na Ziemi, gdzie deszcz nie padał już od ponad 400 lat. Na południu można podziwiać Ziemię Ognistą i Patagonię. Do terytorium Chile należy także Wyspa Wielkanocna, Wyspa Robinsona Cruzoe, a także najwyższe pasma Andów, które tworzą szczyty mierzące prawie 7 tys. m n.p.m.

Społeczeństwo Chile podzielone jest pomiędzy biednych a bogatych. To rozwarstwienie bardzo dokładnie widać w portowym mieście Valapaiso, w którym znajduje się Punto Corazón. Północna cześć miasta należy do ludzi bogatych. Na ozdobionych klombami kwiatów ulicach można zobaczyć nowoczesne samochody, białe domy z dużymi oknami i tarasami, na których można ogrzać się po wyjściu z basenu. Pozostałe części miasta pokryte są ułożonymi bardzo blisko siebie małymi domkami z drewnianych płyt i kawałków metalu.

Porvenir Bajo jest najbardziej niebezpieczną i najbiedniejszą częścią miasta. Problemami dzielnicy są duży stopień bezrobocia, uzależnienie od narkotyków, przemoc oraz wysoka przestępczość. Mimo wielkiego cierpienia i samotności, z jakimi zmagają się mieszkańcy dzielnicy, zaskakują oni swoją otwartością i gościnnością w stosunku do wolontariuszy. Każdego z nich traktują jak członka swojej rodziny.

Możliwość komentowania została wyłączona.