USA, Międzynarodowe Centrum Kultury Współczucia (ICCC)

Woodbourne jest położone na południe od Catskill, dwie godziny drogi na północ od Nowego Jorku. Centrum Współczucia zostało założone w pięknym miejscu z dala od miejskiego zgiełku. Miejsce to oferuje atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi, refleksjom, odzyskaniu sil oraz kontemplacji. Główną misją Centrum jest krzewienie i rozprzestrzenianie kultury współczucia i litości we wszystkich dziedzinach życia ludzkiego.

Centrum Duchowosci

ICCC ofiaruje każdej przybywającej osobie klimat wyciszenia i samotności. Jest to miejsce idealne dla osób szukających odpoczynku i miejsca na rekolekcje. Na terenie Centrum położonym na wsi, z dala od miejskiego zgiełku Nowego Jorku, znajdują się pagórki, las klonowy, staw oraz niesamowite widoki roztaczające się z pagórków. Przez cały rok Centrum zaprasza osoby rożnych wyznań, które potrzebują odpoczynku, ciszy, zachwytu nad przyroda, włączając je w życie wspólnoty, którego rytm wyznacza modlitwa.

Centrum Kulturowe

Centrum gości również artystów i osoby wszystkich horyzontów. Członkowie wspólnot Domów Serc oraz wybrani prelegenci proponują seminaria, rekolekcje, sesje duchowości, wystawy sztuki oraz indywidualne pobyty w celu odnalezienia weny i inspiracji.

Centrum Formacji

ICCC jest także centrum formacji dla wolontariuszy amerykańskich, chcących wyjechać na misje z Domami Serc. Centrum proponuje przyszłym misjonarzom sesje formacyjne, rekolekcje, staż, który przygotowuje wolontariuszy do służby w jednym z domów wspólnoty w 24 krajach na świecie. Członkowie stali Wspólnoty mogą tutaj także uczestniczyć w sesjach formacyjnych wspomagających odnowę duchową i odpoczynek fizyczny przed podejmowaniem nowych misji.

 

"Chce Wam przedstawić ICCC, gdyż przybywam tutaj już trzeci raz i za każdym razem czuje się tutaj odświeżona w całym tego słowa znaczeniu. To proste: farma o powierzchni 50 ha. Właśnie ta prostota miejsca odsyła mnie do serca mojego człowieczeństwa.Każdy budynek na farmie jest pomalowany radosnymi kolorami (czerwony, żółty, niebieskie) i ozdobiony pięknymidziełami sztuki. Każdyposiłek jestprzyrządzany z miłością i uwagąskupiającąsię na najmniejszych szczegółach, późniejspożywany we wspólnocie. Każda godzina jest bogata, wypełniona, spacerami, modlitwą, czy czasem spędzonym w kuchni lub po prostu ofiarowana panującejwokół ciszy na odnawiającej wewnętrzną cisze i harmonię. Ta oaza, położoneniespełna 2 godziny drogi od Nowego Jorku chce staćsię dla każdego miejscem, ofiarującym chwile odpoczynku niezbędnego do odkrycia na nowo pięknaczłowieczeństwa. Wszyscy jesteście tutaj gorąco zaproszeni. S. Blondine I s. Diana (SłużebniceBożejObecności) czekają na was aby was ugościć.Myślę, że czasem podczas rekolekcji w ciszy, z dala od naszych codziennych obowiązków przychodzi ochota na ucieczkę od rzeczywistości. Znam dobrze tępokusę, ale kiedy przybywam do ICCC, przypominam sobie, ze gdziekolwiek bym nie była, Bóg wzywa mnie abym przylgnęła do mojej codzienności. To tutaj, w tym cudownym miejscu, gdzie zostałamprzyjęta przez wspaniale osoby, jestem prowadzona przez pytania, którerodząsięgłęboko w moim sercu."

Katie K., wolontariuszka amerykańska