Tajlandia, Dom Serca im. Pawła VI

Prezentacja kraju i dzielnicy:

 

Królestwo Tajlandii położone jest wzdłuż wybrzeży Zatoki Tajlandzkiej, w klimacie tropikalnym monsunowym. Większość ludności Tajlandii stanowią rdzenni Tajowie, w mniejszej części Tajowie wywodzący się z Chin. Pozostała część populacji pochodzi z krajów sąsiadujących. Główną religią jest buddyzm. Stolica, Bangkok, stanowi centrum wymiany handlowej, w głównej mierze eksportu ryżu i innych produktów rolnych oraz przemysłu elektronicznego i włókienniczego.

Dom Serca im. Pawła VI mieści się w sercu dzielnicy Khlong Toei w Bangkoku. Dzielnica ta rozciąga się od portu głównego położonego nad rzeką Chao Phraya. Duża część jej mieszkańców pracuje w porcie. Khlong Toei wypełnione jest małymi, wąskimi uliczkami, domami, znaczną ilością szkół, supermarketów i różnych organizacji. Wolontariusze znają wiele rodzin w dzielnicy. Dzieci przychodzą do Domu Serca o każdej porze dnia, najstarsi oczekują wizyt wolontariuszy u siebie.

 

 

 Apostolaty zewnętrzne:

- Immigration Detention Center - wizyty w więzieniach,

- Saint Louis Hospital - odwiedziny chorych w szpitalu,

- Day Care Center - obecność przy dzieciach z rodzin mieszkających w dzielnicy.

 

 

 Spotkania i wyjścia organizowane przez Dom Serca:

- raz na dwa miesiące wycieczki z dziećmi z dzielnicy mające na celu poznanie miejsc poza dzielnicą (park, muzeum).

 

Świadectwa wolontariuszy

Monika Kręgiel

Monika, misja w Bangkoku (2019-2020)

Mam na imię Monika.  W marcu 2019 roku zostanę posłana na misję, do Domu Serca w Tajlandii. Trzy lata temu pierwszy raz poczułam pragnienie dołączenia do Domów Serca, ale dopiero niedawno, w końcu zdobyłam się na odwagę, aby podjąć decyzję o wyjeździe. Mam tylko jedno wyjaśnienie, dlaczego chcę wziąć udział


Wspieraj misję Moniki  ->   http://domyserca.pl/donate