Peru, Dom Serca Św. Róży

Nasza dzielnica « criollo » stanowi wspaniały przykład różnorodności kulturowej Limy. Barrios-Altos jest pełna życia, muzyki, dzieci oraz obwoźnych sprzedawców.

Ludzie są bardzo religijni, Kościół cieszy się dużym szacunkiem, a procesje po dzielnicy są najpiękniejszym wyrazem wiary.

Nasi przyjaciele zarabiają na życie wykonując drobne prace. Są ze sobą bardzo solidarni, jednak rodziny bardzo cierpią z powodu aktów przemocy i nierówności społecznej.

Dzielnica znana jest z handlu narkotykami, przez co nasi przyjaciele są często ofiarami marginalizacji.

 

Apostolat zewnętrzny :

- Hogar de la Paz: wizyty w Domu Opieki prowadzonym przez Misjonarki Miłości dla młodych osób niepełnosprawnych oraz odrzuconych i osamotnionych osób starszych. Pomagamy przebywającej w nim młodzieży w wykonywaniu codziennych czynności.

- Ośrodek Don Bosco: wizyty w Salezjańskim Ośrodku zapewniającym edukację i wychowanie młodzieży z biednych rodzin lub będącym w trudnej sytuacji rodzinnej i społecznej. Spędzamy z nimi czas na rozmowach, od czasu do czasu oni także angażują się w naszą misję.

- Zabawy na ulicy: W każdą sobotę idziemy bawić się z dziećmi z dzielnicy do czterech "quintas", dzięki czemu możemy bardziej włączyć się w życie dzielnicy.

 

Wydarzenia organizowane przez Dom Serca:

- Obóz letni: Organizowany każdego roku w czasie wakacji, dla dzieci i młodzieży, odbywa się w domu Sióstr.

- Raz w miesiącu: całonocna adoracja z młodzieżą z dzielnicy.

- Trzy wieczory w tygodniu: spotkania z młodymi z dzielnicy.

- Raz w w miesiącu: pokaz filmu, spotkanie tematyczne, szkoła wspólnoty lub wyjście na wydarzenie kulturalne w Limie.